Udržateľnost v praxi

Krásna príroda Liptova a Tatier je hlavným dôvodom, pre ktorý k nám naši hostia prichádzajú. A aby sme našu prírodu pomáhali chrániť, významná časť spotrebovanej elektriny pochádza zo slnka – konkrétne zo štyroch fotovoltaických elektrární. Navyše, ako pri všetkom na Troch Vodách, nezanedbali sme ani dizajnovú čistotu a vybrali sme taký typ panelov aj spôsob ich inštalácie, aby vhodne zapadli do vzhľadu areálu aj samotných chaletov, na ktorých boli nainštalované – keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to to isté 🙂

Ekológia na Troch Vodách ale  nie je len o fotovoltaike. Zo stavebnej stránky spomenieme aj  napríklad prírodné materiály, dostatočne nadimenzované tepelné izolácie, kvalitné okná či kúrenie väčšiny objektov tepelnými čerpadlami, čo okrem úspory energie na vykurovanie znamená aj to, že väčšinu priestorov v rezorte netreba ani v lete klimatizovať.

Pri samotnej prevádzke používame maximum prírodných lokálnych produktov (aj sekt, vínka či minerálna voda v minibare sú slovenského pôvodu), používame bezobalovú drogériu  Po inštalácii nabíjačiek sme pripravní aj pre hostí, ktorí nás navštívia na elektromobiloch. Samorejmosťou je pre nás tiež separovaný sber odpadov (ďakujeme, že nám s ním pomáhate) či uzamknuté kontajnery s cieľom prevencie kontaktu s divou zverou.  V kontraste s tým je pre nás je neuveriteľné, koľko ubytovateľov (aj v okolí) nie je schopných zabezpečiť resp. zaplatiť ani nádoby na separáciu odpadu, a keď sa pozriete na ich stránky či reklamné materiály, nájdete tam celé state o ekológii či udržateľnosti. Ak ste sa teda neubytovali u nás, ale ste tento článok našli len náhodou, spýtajte sa svojho ubytovateľa, čo konkrétne znamená príroda a udržateľnosť pre neho.  

Takže u nás ani použiť saunu či vírivku, alebo, ak to v horúci letný deň bude nevyhnutné, ani zapnúť klimatizáciu, pre vás nemusí znamenať zlý pocit, keďže spotrebovaná elektrina bola vyrobená udržateľným spôsobom. Pretože, ešte raz, keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to to isté, a ubezpečujeme vás, že u nás to neplatí len pri ekológii, ale aj pri ďalších pre hostí dôležitých hostí, ako napríklad príjemný personál, skvelé postele (tiež od lokálneho výrobcu) alebo extra úroveň čistoty. Príďte a neoľutujete!